نوشته شده توسط : ipxrxt

سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جلسه امروز خود طرح تقویت مرزبانی جمهوری اسلامی ایران که مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته بود را مجددا بررسی کرد.

وی افزود: شورای نگهبان تشکیل شورای مرز در این طرح را مغایر با اصل 176 قانون اساسی تشخیص داده و در جای دیگر نیز تعریف و حریم مرز در طرح مذکور مغایر با وظایف مجلس شورای اسلامی دانسته شده بود.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در ایراد وارده به تعریف مربوط به تعریف و حریم مرز اصلاح صورت گرفته و نظر نماینده شورای نگهبان تأمین شد و در ایراد مربوط به شورای مرز تصمیم‌گیری نهایی به جلسه آینده موکول شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: در ادامه، لایحه استرداد مجرمین میان جمهوری اسلامی ایران و قزاقستان و نیز کلیات لایحه حریم امنیتی و دفاعی اماکن و تأسیسات کشور مورد بحث قرار گرفت و به تصویب اعضا رسید.

وی ادامه داد: همچنین در این جلسه حسین سبحانی‌نیا به عنوان رابط کمیسیون امنیت ملی و هیأت رئیسه مجلس انتخاب شده و مقرر شد تا اعضای کمیسیون و کمیته‌های تخصصی اولویتها و نقشه راه کمیسیون را تا پایان ماه رمضان به کمیسیون ارائه کنند.

انتهای پیام/:: برچسب‌ها: موسیقی ,
:: بازدید از این مطلب : 418
|
امتیاز مطلب : 20
|
تعداد امتیازدهندگان : 6
|
مجموع امتیاز : 6
تاریخ انتشار : چهار شنبه 18 مرداد 1391 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ipxrxt

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در آسیای مرکزی، به نوشته سایت کمپانی نفتی چینی " Zhongda" روز گذشته پروتکلی را درباره ساخت خط لوله نفت با نمایندگان قرقیزستان و قزاقستان امضا کرد.:: برچسب‌ها: زن , هالووین , وابسته به تکزاس ,
:: بازدید از این مطلب : 808
|
امتیاز مطلب : 20
|
تعداد امتیازدهندگان : 7
|
مجموع امتیاز : 7
تاریخ انتشار : چهار شنبه 18 مرداد 1391 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ipxrxt

به گزارش فارس، روزنامه لبنانی الاخبار در شماره دیروز خود نوشت که دولت لبنان اخیرا نامه‌ای را از عربستان سعودی دریافت کرده که در آن خواستار ایجاد کانال‌های همکاری میان دو کشور در زمینه پیگیری خروج سلاح از سوریه به اراضی لبنان شده است.:: برچسب‌ها: اسپانیا , واشنگتن , فرانسه ,
:: بازدید از این مطلب : 624
|
امتیاز مطلب : 31
|
تعداد امتیازدهندگان : 8
|
مجموع امتیاز : 8
تاریخ انتشار : چهار شنبه 18 مرداد 1391 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ipxrxt

طرح ایجاد سپر دفاع موشكی آمریكا در اروپا كه از دوران بوش پسر (2007) با امضای قراردادهای دوجانبه آغاز شد و سپس در دوران باراك اوباما تحت عنوان طرح 'سپر دفاع موشكی ناتو' ادامه حیات داده، همواره چالش های بسیاری را هم برای دو طرف معادله یعنی آمریكا و روسیه و هم برای كشورهایی كه سامانه ها در آن اجرایی خواهد شد، به وجود آورده است. در این زمینه، 'برونیسلاو كوموروفسكی' ‌رییس جمهور لهستان در جدیدترین اظهارنظر خود اعلام كرده كه ایجاد سامانه های دفاع موشكی یك 'اشتباه سیاسی' بوده است. به گزارش خبرگزاری 'ریانووستی' روسیه، ‌رییس جمهور لهستان تاكید كرد: 'ما باید برای خودمان یك سامانه دفاع موشكی داشته باشیم. اگرچه ما برای تهیه تجهیزات نظامی هزینه های بالایی پرداخت می كنیم اما اگر این تجهیزات نتواند ما را در برابر حملات خطرناك هوایی یا موشكی حفظ كند، مرتكب اشتباه شده ایم'.

برونیسلاو كوموروفسكی تاكید كرد: 'مشاركت لهستان در طرح های موشكی آمریكا، یك اشتباه سیاسی بوده است'. وی تصریح كرد: 'ما با قبول پیشنهاد آمریكایی ها در زمینه سامانه دفاع موشكی، خطرات سیاسی مرتبط با تغییر احتمالی رییس جمهور آمریكا را نادیده گرفتیم و این مساله یك اشتباه سیاسی است. ما برای اینكار بهای بسیار سنگینی پرداخت كردیم و دیگر نباید همان اشتباه را تكرار كنیم'.در سال2008 (1387)، دولت لهستان با ایجاد پایگاه های موشكی اس-ام-3 آمریكا در خاك خود موافقت كرد. اولین بخش از سامانه موشكی آمریكا قرار است تا سال 2018 (1397) در لهستان مستقر شود. چنین واكنشی از سوی رییس جمهور لهستان این سوال را به ذهن متبادر می سازد كه اصولا ضرورت ایجاد سامانه هایی كه می تواند شدت رقابت های جهانی و منطقه را افزایش دهد، چیست؟ و اهداف لهستان از اعلام این مواضع چه می تواند باشد؟

** لهستان و طرح سپر دفاع موشكی ناتو

---------------------------------------------

هنگامی كه دولت بوش پسر در سال 2007 (1386) اعلام كرد كه سامانه های دفاع موشكی مستقل خود را در اروپا و كشورهای چك و لهستان ایجاد خواهد كرد، بسیاری از تحلیلگران از همان آغاز انتظار آغاز مباحث زیادی بر سر آن را داشتند. بحث هایی كه از همان آغاز از درون خود اروپا گرفته تا روسیه را فراگرفت و بسیاری در اروپا و روسیه ایجاد چنین سامانه هایی را رقابت زا و امنیت زدا اعلام كردند. هنگامی كه در ژانویه2007 (دی ماه1386)، آمریكا به جمهوری چك و لهستان پیشنهاد داد تا یك سامانه دفاع موشكی شامل 10 موشك رهگیر در لهستان و یك سیستم راداری در خاك جمهوری چك مستقر كند، این موضوع بلافاصله با مخالفت شدید روسیه مواجه شد. با اعلام چنین رویكردی از سوی روسیه، آرام آرام نشانه هایی از آغاز یك روند جدید در حوزه راهبردی میان دو كشور به دست آمد. اما با روی كار آمدن باراك اوباما و دولت دموكرات در كاخ سفید(2008)، آمریكا در قالب سپر دفاع موشكی ناتو، رومانی و تركیه را نیز وارد این طرح كرد و در اجلاس لیسبون (آبان1389) توانست بر سر كلیات طرح با روسیه به توافق برسد. اما از آن زمان تاكنون روسیه و آمریكا و ناتو در چارچوب مذاكرات و گفت و گوهای متعدد هنوز نتوانسته اند به یك مسیر همگرا بر سر این طرح دست یابند و حتی با حضور دوباره 'ولادیمیر پوتین' بعنوان رییس جمهور روسیه، مواضع این كشور سرسختانه تر شده است، به نحوی كه 'آناتولی سردیوكوف' وزیر دفاع روسیه و 'نیكلای ماكاروف' رییس ستاد كل نیروهای مسلح این كشور، در اردیبهشت ماه 1391 آمریكایی ها را تهدید به انهدام سامانه های فوق در این كشورها كردند.

در این میان، با رقابتی تر شدن فضای منطقه ای و جهانی، حال لهستان كه از اولین كشورهای خواستار ایجاد سامانه هایی دفاع موشكی بود، امروز خود را در یك فضای دیگری می بیند، چراكه با استقرار سامانه های موشكی 'اسكندر' روسیه در منطقه 'كالیننگراد' و سامانه موشكی زمین به هوای اس 400 در مرزهای غربی بلاروس میزان نزدیكی روس ها به مرزهای اروپا جهت مقابله با سپر دفاع موشكی آمریكا افزایش یافته است. از این منظر، نه تنها لهستان با خطرات سیاسی ناشی از ایجاد سامانه ها در خاك كشور خود روبه رو شده بلكه به دلیل مجاورت جغرافیایی با روسیه، با خطرات امنیتی نیز مواجه شده است. در این قالب، لهستان به عنوان یكی از اولین كشورهای دخیل در این طرح تلاش می كند تا در فضای موجود در دو بعد، تهدیدات را به فرصت تبدیل سازد: اول، لهستانی ها تلاش دارند به آمریكایی ها این پیغام را بدهند كه احتمال خروج آنها از طرح سپر دفاع موشكی ناتو وجود دارد، بنابراین كمك های فنی و مالی متناسب با این احتمال باید افزایش داده شود و پذیرش این خطر سیاسی به معنای داشتن یك سامانه دفاع موشكی مستقل برای لهستان است. در این زمینه رییس جمهوری لهستان به صراحت اعلام كرد: 'كشورش ابتدا ساخت سپر موشكی مخصوص لهستان برای جلوگیری از حملات هوایی را آغاز می كند، آنگاه به طرح آمریكایی ناتو می پیوندد'. دوم، لهستانی ها به دلیل فضای امنیتی موجود میان روسیه و آمریكا و با درك روند سرریز رقابت میان این دو كشور به مناطق پیرامونی تلاش می كنند تا با اعلام اقدام خود بعنوان 'اشتباه سیاسی' فضای موجود میان خود و روسیه را آرام كرده و سپس در این فضای آرام، خطرات امنیتی خود را كاهش دهند.

** جمع بندی

-------------

طرح سپر دفاع موشكی آمریكا كه ابتدا تحت توافقنامه های مستقل و جداگانه با كشورهای چك و لهستان آغاز شد با روی كار آمدن دولت دموكرات اوباما در سال2008، در قالب طرح سپر دفاع موشكی ناتو درآمده و كشورهای دیگری را نیز دربرگرفت، اما با این وجود هسته مركزی این طرح در منطقه اروپای شرقی باقی ماند. چنین وضعیتی این كشورها را در موقعیتی دوگانه قرارداد؛ از یك سو، این كشورها می بایستی خطرات سیاسی و امنیتی روسیه را پذیرا باشند و از دیگر سو، میزان منافع حاصل از حضور این سامانه ها را افزایش دهند. در چنین چارچوبی، لهستان اولین كشوری بود كه به این روند واكنش نشان داد و رییس جمهور این كشور با اعلام رویكرد كشورش مبنی بر 'اشتباه سیاسی' تلاش می كند تا این وضعیت دوگانه را تبدیل به فرصت سازد و لهستان را در مقام كشوری قرار دهد كه علاوه بر رویكردهای فراآتلانتیكی، به رویكردهای منطقه ای نیز توجه دارد.

تحقیق**2040**1358:: برچسب‌ها: فیلم ,
:: بازدید از این مطلب : 823
|
امتیاز مطلب : 20
|
تعداد امتیازدهندگان : 6
|
مجموع امتیاز : 6
تاریخ انتشار : چهار شنبه 18 مرداد 1391 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ipxrxt

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، این درحالی است كه دولت فرانسه در تلاش است تا با اجرای طرح شناورقیمت سوخت و نظارت بیشتر، قیمت این محصول وارداتی را در بازار مصرف داخلی ثابت نگه دارد.

در همین حال، وزارت محیط زیست و انرژی فرانسه در گزارش اخیر خود رشد تدریجی قیمت مواد سوختی ظرف روزها و هفته های اخیر در كشور را تایید كرده است.

هم اكنون هر لیترگازوئیل به طور متوسط 40/1 یورو، هرلیتر بنزین با اكتان 95 برابر 57/1 یورو و هرلیتر بنزین با اكتان 98 نیز 62/1 یورو به مشتریان عرضه می شود.

به اعتقاد كارشناسان تنها ظرف یكماه اخیر به رغم تدابیر به اجرا گذاشته شده از سوی دولت برای كنترل قیمت های موادسوختی دركشور، قیمت گازوئیل و بنزین مصرفی به صورت متوسط ، پنج سانتیم یورو افزایش داشته است.

این در حالی است كه پیش از این نیز درجریان زمستان سالجاری میلادی، قیمت مواد سوختی به طرز بی سابقه ای در سطح جایگاههای عرضه سوخت كشور افزایش یافته و زمینه ساز نگرانی خانواده ها شده بود.

روز دوشنبه گذشته قیمت هربشكه نفت خام به مرز 90 یورو در سطح بازار مصرف آمریكا رسید. كارشناسان اقتصادی پایین افتادن نسبی ارزش یورو درمقابل دلار، تنش های منطقه ای و عدم صادرات نفت ایران به برخی از كشورهای صنعتی غربی را نیز درافزایش نسبی قیمت های مواد سوختی در سطح بازارهای جهانی و از جمله در جایگاههای عرضه سوخت فرانسه دخیل می دانند.

این درحالی است كه دولت فرانسه درتلاش است با هدف حمایت از صنایع كشور، امتیازاتی را برای تولید كنندگان و سازندگان خودروهای سازگار با محیط زیست ازجمله هیبریدی و برقی قایل شود.

اروپام ** 1495**1423:: برچسب‌ها: شهرستان , غذا , کریسمس ,
:: بازدید از این مطلب : 661
|
امتیاز مطلب : 15
|
تعداد امتیازدهندگان : 5
|
مجموع امتیاز : 5
تاریخ انتشار : چهار شنبه 18 مرداد 1391 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ipxrxt
سیک ها با عکس مهاجم در دست

مهاجم یک معبد سیک ها در ایالت ویسکانسین را هدف گرفت

مقام های آمریکایی گفته اند که درحال تحقیق درباره گزارش هایی هستند که حاکیست مرد مسلحی که شش نفر را در یک معبد سیک ها در ایالت ویسکانسین به قتل رساند دارای پیوندهایی با گروه های سفیدپوست نژاد پرست بوده است.

گزارش می شود که وید مایکل پیج، ۴۰ ساله، که در جریان حمله روز یکشنبه در جنوب شهر میلواکی به ضرب گلوله پلیس کشته شد، در یک گروه موسیقی راستگرای افراطی می نواخت.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه گفت که درباره چگونگی کاهش خشونت در آمریکا نیازمند "درون کاوی" هستیم.

اف بی آی (دایره تحقیقات پلیس فدرال آمریکا) با این حمله به عنوان یک مورد احتمالی از تروریسم داخلی برخورد می کند.

سیک های آمریکا از زمان حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ هدف حملاتی بوده اند زیرا به دلیل بستن دستار و ریش بلند گاه با مسلمانان اشتباه گرفته می شوند.

جان ادواردز رئیس پلیس منطقه روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری گفت که پلیس مطمئن است که پیج تنها تیرانداز حادثه است.

مهاجم درحالی شروع به تیراندازی در معبد واقع در شهر "اوک کریک" کرد که ده ها نفر برای مراسم عبادی صبح یکشنبه آماده می شدند.

"نئونازی سرخورده"

پنج مرد و یک زن ۳۹ تا ۸۴ ساله در این حادثه کشته شدند. پیکر چهار نفر در داخل معبد و دو نفر در خارج آن پیدا شد.

سه نفر دیگر از جمله یک مامور پلیس در شرایط وخیمی قرار دارند.

جان ادواردز رئیس پلیس گفت که برایان مورفی، مامور ۵۱ ساله پلیس، درحال رسیدگی به یک قربانی در محل حادثه بود که مورد "شبیخون" مرد مسلح قرار گرفت.

به گفته او این پلیس از فاصله نزدیک مورد اصابت هشت یا نه گلوله قرار گرفت اما انتظار می رود بهبود یابد.

به گفته مقام ها مرد مسلح همچنین به اتومبیل پلیس شلیک کرد و دستورها برای انداختن سلاحش را نادیده گرفت و پس از آن بود که توسط پلیس از پا در آمد.

مقام ها می گویند که آقای پیج از یک اسلحه کمری نیمه اتوماتیک ۹ میلیمتری که به طور مجاز خریداری شده بود برای حمله استفاده کرد.

یک گروه حقوق مدنی به نام "مرکز قانونی فقر در جنوب" مهاجم را یک "نئو نازی سرخورده" توصیف کرده است.

"بدرفتاری"

این سازمان گفت که در سال ۲۰۱۰، او به یک وبسایت نژادپرستان سفیدپوست گفته که از سال ۲۰۰۰ بخشی از موسیقی "اقتدار سفیدپوستان" بوده است.

رویترز هم گزارش می دهد که پیج در سال ۲۰۰۰ سعی کرده بود از "ائتلاف ملی" که یک سازمان نئونازی در آمریکاست کالاهایی بخرد.

مقام های آمریکایی گفتند که پیج از ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۸ در ارتش آمریکا خدمت می کرده اما به خاطر "بدرفتاری" از آن مرخص شد.

بنابه گزارش ها او در سال ۱۹۹۸ به خاطر مستی هنگام انجام وظیفه تنبیه شده بود.

او مسئول تعمیر سیستم موشک هاک و کارشناس عملیات روانی بوده است.

یکشنبه شب مقام ها خانه او را در شهر سیودای در فاصله چند کیلومتری معبد جستجو کردند.

معبد سیک های ویسکانسین در سال ۱۹۹۷ بنیاد گذاشته شد و گفته می شود که ۴۰۰ عضو دارد.

مانموهان سینگ نخست وزیر هند که خود سیک است روز دوشنبه گفت که حادثه او را تکان داده است.

او گفت: "این عمل پوچ خشونت بار به خصوص از آن جهت که در یک عبادتگاه روی داده دردناک است."

روز دوشنبه همچنین ده ها سیک در شهرهای دهلی نو و جامو در هند دست به تظاهرات زده اند.

همزمان پلیس شهرهای نیویورک و شیکاگو اعلام کرده اند که تدابیر اضافی برای نظارت بر معابد سیک ها در این دو شهر اتخاذ کرده اند.

ویسکانسین در سال ۲۰۱۱ با وضع قانونی اجازه حمل سلاح به شرطی که دیده نشود را داد. این ایالت یکی از آزادانه ترین قوانین حمل سلاح را دارد.

این تیراندازی ۱۴ روز پس از تیراندازی به روی تماشاگران سینمایی در ایالت کلورادو روی می دهد که منجر به مرگ ۱۲ نفر شد.:: برچسب‌ها: اروپا , نیویورک ,
:: بازدید از این مطلب : 602
|
امتیاز مطلب : 17
|
تعداد امتیازدهندگان : 5
|
مجموع امتیاز : 5
تاریخ انتشار : چهار شنبه 18 مرداد 1391 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ipxrxt

حجت الاسلام 'علی فلاح رفیع' روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، اصل تنظیم خانواده را به تكثیر مسلمانان و مومنان دانست و افزود: در احادیث وارده شده از پیامبر اسلام(ص) آمده است كه توصیه كرده اند تكثیر نسل كنید، مسلمانان را زیاد كنید چرا كه به كثرت مسلمانان افتخار می كنند.

وی آغاز سیاست كاهش جمعیت را مربوط به دوران قبل از انقلاب دانست و اضافه كرد: بعد از انقلاب اسلامی هم این تبلیغات ادامه یافت و دانسته یا ندانسته به سمت كم شدن جمعیت شیعیان انجامید.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان تهران، جمعیت جوان كشور را سرمایه اصلی هر كشور برشمرد و ادامه داد: متاسفانه با تداوم سیاست كنترل جمعیت، با حركت جمعیت كشور به سمت پیری مواجه شدیم كه خطرناك است چرا كه سرمایه انسانی مهم ترین سرمایه كشور است و از منابع طبیعی نیز با اهمیت تر است.

وی در پاسخ به نظرات عده ای كه معتقدند شرایط اقتصادی و اجتماعی به گونه ای نیست كه بتوان جمعیت را افزایش داد، گفت: ظرفیت ها و امكانات لازم در كشور وجود دارد و نباید بی تدبیری را دلیلی برای كاهش جمعیت قرار دهیم.

فلاح رفیع با تاكید بر این كه اگر تدبیر انجام نشود، جمعیت كشور به شدت كاهش می یابد، ادامه داد: اگر جمعیت از تعلیم و تربیت مناسب برخوردار باشند، فرصت مغتنمی برای كشور خواهد بود.

**گسترش اسلام با جمعیت متفكر، با نشاط و خلاق محقق می شود

مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه تربیت مدرس با بیان این كه اسلام واقعی، اسلام ولایی است، تاكید كرد: اگر بخواهیم این اسلام در جهان گسترش یابد، یابد از جمعیتی فعال، متفكر، عالم، با نشاط و پرشور و خلاق برخوردار شویم.

وی كاهش جمعیت را زمینه ساز چالش های متعدد اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی توصیف كرد و گفت: با پیری جمعیت دیگر نمی توانیم خودمان را اداره كنیم و به اهداف و آرمان های انقلاب نایل آییم.

فلاح رفیع با یادآوری این كه ایرانیان متفكر در مراكز مهم علمی اروپایی و آمریكایی فعالیت دارند، تصریح كرد: همان گونه كه اسلام به وسیله تجار به هند و چین گسترش یافت، می توان با برنامه ریزی صحیح اندیشمندان مسلمان را به كشورهای مختلف فرستاد تا زمینه گسترش اسلام فراهم آید.

وی برنامه ریزی دقیق در بخش های آموزشی، اقتصادی، اشتغال زایی و تسهیل در ازدواج را مهم دانست و اذعان كرد: افزایش جمعیت بدون تدبیر، خود تهدید است اما با امكانات موجود می توان به خوبی مدیریت و آن را به فرصت تبدیل كرد.

**لزوم بازنگری استراتژی آموزشی در كشور/دوره های كاربردی برای نیروی كار فراهم شود

استاد دانشگاه علم و صنعت با یادآوری مهم بودن كیفیت جمعیت، درباره لزوم بازنگری استراتژی آموزشی كشور، گفت: همه جمعیت نباید آموزش رسمی ببینند و استرات‍ژی فعلی آموزشی نیاز به ادامه ندارد.

وی ورود جمعیت زیادی از جوانان به دانشگاه ها بدون وجود شغل متناظر با رشته تحصیلی را معضلی برای كشور دانست و توضیح داد: دانشگاه ها جای مبتكرین و نخبگان است تا نظریه پردازی كنند و رشد و ارتقای علمی و پژوهشی را رقم بزنند.

فلاح رفیع افزود: بقیه افراد جامعه باید در بخش های مختلف تولیدی، خدماتی و مانند آن مشغول به كار شوند و دوره های آموزشی همان مشاغل را ببینند به گونه ای كه آموزش های كاربردی داشته باشند.

وی با انتقاد از شیوه آموزش های دانشگاه علمی كاربردی، اظهار كرد: متاسفانه این دانشگاه نیز به سمت آموزش های رسمی رفته است و بازنگری جدی را می طلبد. معتقدیم این بازنگری كمك می كند كه موضوعات ایجاد و رفع چالش شناخته شود.

***اتاق فكر صدا و سیما دچار فقر است/هنر باید واقعیات را مطابق آرمان ها تغییر دهد

مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه تربیت مدرس،‌ نقش رسانه ها را بسیار حساس و مهم خواند و گفت: رسانه می تواند در بخش فرهنگ سازی و رفع چالش ها كمك كند. اگرچه در این سال ها، كارهایی انجام شده اما كافی نیست و كم كاری زیاد بوده است.

وی سریال های ساخته شده در صدا و سیما را كلیشه ای دانست و افزود: در حالی كه سوژه های زیادی در كشور وجود دارد، این سریال ها روی موضوعات تكراری قفل شده است.

علی فلاح رفیع، سریال های تكراری را فاقد رواج روح امید به جامعه دانست و با انتقاد از كم كاری صورت گرفته درباره موضوعات اقتصادی، فرهنگی، كنترل جمعیت و نقش جمعیت، اظهار كرد: هنر و رسانه باید واقعیت ها را مطابق با آرمان ها تغییر دهد نه این كه به دنبال واقعیت برود.

وی صرف بیان یك واقعیت اجتماعی را كافی ندانست و گفت: هنر باید واقعیت را در مسیر آرمان ها و اهداف درست و ارزش های الهی تغییر دهد و در فیلم ها الگوهای آن معرفی شود.

اجتمام1429**1348:: برچسب‌ها: روز تعطیل , مرخصی , هاوایی ,
:: بازدید از این مطلب : 373
|
امتیاز مطلب : 19
|
تعداد امتیازدهندگان : 5
|
مجموع امتیاز : 5
تاریخ انتشار : چهار شنبه 18 مرداد 1391 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ipxrxt

به گزارش خبرگزاری فارس ،حمیدرضا تشیعی با بیان اینکه مصرف آب در کشور سه درصد کاهش یافته است، افزود: هم اکنون تنها در شش شهر کشور نوبت بندی اجرا می شود که این شهرها اغلب شهرهای کوچک هستند و در سال های اخیر به شهر تبدیل شده اند.:: برچسب‌ها: جزیره ,
:: بازدید از این مطلب : 365
|
امتیاز مطلب : 12
|
تعداد امتیازدهندگان : 5
|
مجموع امتیاز : 5
تاریخ انتشار : سه شنبه 17 مرداد 1391 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ipxrxt

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، رییس دستگاه دیپلماسی قرار است در این سفر كوتاه به آنكارا با 'احمد داوود اوغلو' همتای ترك خود دیدار و درباره آزادی این زائران گفت و گو كند.

ارتش آزاد سوریه كه مدعی ربودن 48 زائر ایرانی است، مورد حمایت دولت تركیه قرار دارد و سفر كوتاه صالحی به تركیه به منظور 'تذكر و یادآوری مسوولیت دولت تركیه' در قبال این مساله صورت می گیرد.

48 زائر ایرانی جمعه (13 مرداد ماه جاری) برای زیارت بارگاه حضرت زینب (س) در شب میلاد با سعادت امام حسن مجتبی(ع) به سوریه سفر كرده بودند كه توسط گروه های تروریستی ربوده شدند.

وزیر امور خارجه بلافاصله پس از اطلاع از ربوده شدن زائران ایرانی در تماس تلفنی با وزیران امور خارجه تركیه و قطر خواستار بكار گیری تمام تلاش این كشورها برای آزادی زائران ایرانی شد.

وزارت امور خارجه همچنین در اقدامی دیگر، كاردار سوئیس را به عنوان حافظ منافع ایالات متحده آمریكا در تهران فرا خواند و نسبت به این قبیل اقدامات هشدار داد.

مدیر كل آمریكای شمالی وزارت امور خارجه كه كاردار سوئیس را فراخواند، با یادآوری حمایت واشنگتن از گروه های مسلح و شورشی در سوریه، دولت ایالات متحده آمریكا را مسوول سلامت 48 زائر ربوده شده دانست و تاكید كرد: از دولت آمریكا انتظار می رود با استفاده از نفوذ خود نزد ربایندگان، امكان آزادی فوری و بدون قید و شرط آنها را فراهم كند.

كاردار سوئیس نیز تاكید كرد مراتب را در اسرع وقت به دولت آمریكا منعكس و نتیجه را به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام خواهد كرد.

'حسین امیرعبداللهیان' معاون عربی و آفریقایی وزیر امور خارجه نیز بامداد سه شنبه در گفت وگو با ایرنا از ارسال یادداشت جمهوری اسلامی ایران به آمریكا از طریق سفارت سوئیس در تهران خبر داد و گفت: در این یادداشت با توجه به حمایت علنی آمریكا از گروه های تروریستی و ارسال سلاح به سوریه، مسوولیت تأمین امنیت و جان 48 زائر ایرانی ربوده شده در دمشق متوجه آمریكا دانسته شده است.

سیام** 1708**9129**1572:: برچسب‌ها: حیوانات ,
:: بازدید از این مطلب : 424
|
امتیاز مطلب : 22
|
تعداد امتیازدهندگان : 8
|
مجموع امتیاز : 8
تاریخ انتشار : سه شنبه 17 مرداد 1391 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ipxrxt

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت آموزش و پرورش، 'داوود روستایی'، افزود: طرح اعتكاف دانش آموزی كشور با شركت 150 هزار دانش آموز ایران اسلامی در قالب طرح حلقه عشاق در مساجد برگزیده كشور آغاز شد تا دانش آموزان ضمن تمسك به قرآن و اهل بیت(ع)، گام های خودشناسی و خداشناسی را با سرعتی مضاعف و مستحكم بردارند.

روستایی افزود: اعتكاف دانش آموزی رمضان 91 كه با حمایت معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش به همراه سازمان بسیج دانش آموزی و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان سراسر كشور برگزار شده است، به یك افتخار بزرگ و تاثیر گذار تبدیل شده كه در هیچ جای دنیا نمونه‌ای برای آن وجود ندارد.

قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش آموزی افزود: تشكیل حلقه‌های قرآنی، ذكر اهل بیت(ع)، قرائت ادعیه و زیارت، سخنرانی‌های معرفتی بصیرتی و پرسش و پاسخ دو طرفه با حضور اساتید از جمله فعالیت‌های این برنامه معنوی است.

وی گفت: بزرگترین محفل اعتكاف كشور در مشهد مقدس در جوار حرم ملكوتی حضرت امام رضا(ع) با حضور نزدیك به 10 هزار دانش آموز و بعد از آن در شیراز در جوار حرم نورانی شاهچراغ حضرت احمد بن موسی (ع) با حضور سه هزار دانش آموز برگزار می‌شود.

اجتمام**9105**1348:: برچسب‌ها: رقص , آلمان , کالیفرنیا ,
:: بازدید از این مطلب : 427
|
امتیاز مطلب : 24
|
تعداد امتیازدهندگان : 6
|
مجموع امتیاز : 6
تاریخ انتشار : سه شنبه 17 مرداد 1391 | نظرات ()

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 130 صفحه بعد